• To kompleksowa oferta dla szkół
  • Niebieskie Migdały w słonecznej Hiszpanii, na plażach Costa Blanca
  • To oferta idealna dla ciebie w każdej porze roku
  • To świetne miejsce do letniego wypoczynku
  • To świetne miejsce na relaks w każdym wieku

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Noclegi w Okunince

Atrakcje zwiedzanie

 

WŁODAWA MIASTO TRZECH KULTUR

Włodawa - to miasto trzech kultur, to tu od wieków religia chrześcijańska, prawosławna oraz żydowska znajdowały wspólny język czego żywym przykładem są do dziś istniejące obiekty.

Propozycje zwiedzania: Kościół pod wezwaniem Św Ludwika, Cerkiew Prawosławna oraz Zespół Synagogalny: Wielka Synagoga, Mała Synagoga, Dom Pokahalny.

 

 

POLESKI PARK NARODOWY

Poleski Park Narodowy – powstał na bazie rezerwatów torfowiskowych: Durne Bagno, Jezioro Moszne, Jezioro Długie, Torfowisko Orłowskie.

Znajduje się tutaj wiele rzadkich gatunków fauny i flory, min. owadożerna roślina rosiczka, żółwie błotne, czarne bociany i żurawie.

Propozycje zwiedzania: Ośrodka dydaktyczno – muzealnego Parku Narodowego oraz Ośrodka Żółwia Błotnego w Urszulinie oraz muzeum w Załczu Starym, spacer jedną ze ścieżek dydaktycznych "Dąb Dominik", "Perehod", "Spławy" lub "Obóz Powstańczy".

 

 

CHEŁM I JEGO PODZIEMIA KREDOWE

Chełm – to niezwykłe miasto, które oferuje zwiedzenie jednego z najbardziej osobliwych miejsc - Chełmskich podziemi kredowych.

Skała na której leży Stare Miasto, jest wewnątrz tak dziurawa jak ser szwajcarski. Aby się o tym przekonać należy odwiedzić tajemnicze labirynty chodników wykutych w pokładach kredy. Wielką atrakcją będzie spotkanie z legendarnym władcą i opiekunem kredowego labiryntu oraz strażnikiem ukrytych tutaj skarbów - duchem Bieluchem. Spacerując szlakiem zabytków architektury Chełma można poznać jego bogatą wielokulturową historię.

Propozycje zwiedzania: Kościół parafialny p.w. Rozesłania św. Apostołów i dawne Kolegium Pijarów. Rynek Staromiejski gdzie będziemy mogli podziwiać niedawno odsłonięte pozostałości dawnego Ratusza ok. XV w. i kamienicy starosty chełmskiego Węglińskiego z XVIII w., a także zabytki archeologiczne. Zespół Katedralny, w skład którego wchodzą Bazylika p.w. NNMP, Brama Uściługska, Pałac Biskupów Unickich, Grodzisko, Dzwonnica.

 

 

ZAMOŚĆ – PERŁA RENESANSU

Zamość – zadziwia malowniczością, różnorodnością i tajemniczością. To XVI wieczne miasto założone z przeznaczeniem na rezydencję i ośrodek ordynacji przez hetmana Jana Zamoyskiego. 

Jest przykładem jednego z najwspanialszych w Europie "miasta idealnego" opartego na wzorach włoskiej urbanistyki renesansowej. Miejsce to do dziś zachowało swój pierwotny układ i wraz z wieloma zabytkami i jest Wpisane na listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO. Spacer po Starym Mieście spełni oczekiwania miłośników wyrafinowanej architektury, poszukiwaczy niezwykłych klimatów oraz zapaleńców buszujących po fortyfikacjach i podziemnych korytarzach. Dla dzieci i nie tylko, wspaniałą przygodą będzie wizyta w ZOO.

Propozycje zwiedzania: Rynek z Ratuszem i kamieniczkami Ormiańskimi, Stara Apteka, Katedra Zmartwychwstania Pańskiego z XVI w. i Św. Tomasza Apostoła, Akademia Zamojska, Kościół Franciszkanów, dawna Cerkiew Prawosławna i Synagoga, Brama Lubelska, fortyfikacje Twierdzy Zamojskiej, Ogród Zoologiczny.

 

 

LUBLIN

Lublin – to niezwykłe miejsce styku kultur i religii, spacerując zabytkowymi uliczkami Starego Miasta można poznać jego historię i niejedną legendę. 

Na zwiedzających czeka Lubelski Zamek, Kaplica Świętej Trójcy kryjącą przez lata bezcenne malowidła bizantyńsko-ruskie oraz jedną z najstarszych budowli miasta – Donżon. Podążając szlakiem kultury ludowej natrafimy na Skansen Wsi Lubelskiej gdzie zgromadzone są zabytki architektury drewnianej, murowanej i zbiory etnograficzne z regionu.

Propozycje zwiedzania: Lubelski Zamek, Kaplica Świętej Trójcy, Donżon, zabytki Starego Miasta, Skansen Wsi Lubelskiej.

 

 

MUZEUM HITLEROWSKIEGO OBOZU ZAGŁADY W SOBIBORZE

Obóz w Sobiborze – powstał na zalesionym lecz słabo zamieszkanym terenie przy trakcji kolejowej. W celu ukrycia faktycznego przeznaczenia obozu umiejscowiono go z dala od zabudowań i głównych szlaków komunikacyjnych. 

W Sobiborze śmierć poniosło co najmniej 84 tys. Żydów z całej Europy z wyłączeniem Generalnej Guberni (ok. 54 tys. w transportach bezpośrednich i 30 tys. przeniesionych z gett tranzytowych. Pochodzili m. in. z Niemiec, Austrii, Słowacji, Protektoratu Czech i Moraw, Francji i Białorusi, zaś największą liczbę 34 tys. stanowili Żydzi z Holandii.

Propozycje zwiedzania: Muzeum, Pomnik Pamięci Ofiar, Kopiec Ofiar, miejsca po Lagrach i Garnizonie, rampa kolejowa.

 

 

500-LETNI DĄB BOLKO W HNISZOWIE

Bolko – jest jednym z najstarszych dębów szypułkowych w Polsce i pomnikiem przyrody.

Rośnie w pofolwarcznym parku w miejscowości Hniszów, gminie Ruda-Huta. Ma 23m wysokości a jego obwód wynosi 8,62m.

 

* informacje o ofertach i cenach w Recepcji Klubu Niebieskie Migdały